• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazarmehmetkaraburc
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=5052444944
  • https://www.twitter.com/m_karaburc
  • https://www.instagram.com/mehmetkaraburcakademi

Anasayfa

21 GÜNLÜK ÜCRETSİZ HIZLI ALGILAMA KURSU İÇİN TIKLAYINIZ.


Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Aile Haftası Münasebetiyle Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü ve Vali Celalettin Cerrah Bakım Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Geleneksel Aile Pikniği'ne katıldı. Programa çok sayıda öğrenci veli, personel ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü çalışanları, Yeni Köy Kuş Cenneti Mesire Alanında eğlendi.
Aile Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Aile Yürüyüşünde Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, siyah kurdela taktı. Dr.Devlet Bahçeli Bulvarından başlayan aile yürüyüşü Dr.Ahmet Alkan Cad.-Atatürk Cad.- Dr.sadık Ahmet Caddesi güzergahından devam edip Cumhuriyet Meydanında son buldu. Aile Yürüyüşüne birçok Kamu kurum ve kuruluş temilcisi, Sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldılar. Yürüyüş öncesi katılımcılar, F16 uçağının düşmesi sonucu Şehit olan pilotumuz için siyah kurdelalarla yürüdü.
Aile Danışma Merkezi Müdürü Mehmet KARABURÇ, bir grup çalışan ve çocuk evlerinde kalan bir grup çocukla Osmaniye Vali V. Ali ÇAĞLAR’ı makamında ziyaret etti. Osmaniye Vali V. Ali ÇAĞLAR, ailenin toplumdaki önemini belirten bir konuşma yaptı. Aile Danışma Merkezi Müdürü Mehmet KARABURÇ ise Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü’nün çalışmaları ve Aile Haftası etkinlikleri hakkında Osmaniye Vali V. Ali ÇAĞLAR’a bilgi verdi.
Aile Haftası nedeniyle Osmaniye’de ilk kez Aile içi iletişimi, çocukların madde kullanımını konu alan “Tut Elimden-Yoksa Suç Bizim Mi?” adlı tiyatro gösterisi gerçekleştirildi. Çok sayıda davetlinin katıldığı tiyatro gösterisi Ahmet Şekip Ersoy Kültür Salonu’nda gerçekleştirildi. Tiyatro öncesi sponsor firmalara Aile Danışma Merkezi Müdür Mehmet KARABURÇ plaket takdimi yaptı.
Aile Danışma Merkezi Müdürlüğünce organize edilen Evlilik Öncesi Eğitim faaliyetlerinin ikincisi Polis memurlarına gerçekleştirildi. İl Emniyet Müdürlüğü Salonu'nda gerçekleştirilen eğitime 25 polis memuru katıldı. Evlilik öncesi eğitim programında polis memurlarına, aile içi iletişim teknikleri, aile hukuku ve aile sağlığı konularında eğitim verildi. Evlilik Öncesi eğitimlerini Yazar Mehmet KARABURÇ ve Sosyolog Ümran COŞKUN verdi.
Toplumda sağlıklı evliliklerin oluşmasına katkıda bulunmak amacıyla Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen Evlilik Öncesi Eğitim Programı kapsamında “Eğiticilerin Eğitimi Seminerleri”nin sonuncusu Kahramanmaraş’ta yapıldı. Osmaniye'yi temsilen Kuruluş Müdürmüz Mehmet KARABURÇ, Sosyolog Ümran COŞKUN ve Öğretmen Ayça UÇARDEMİR katıldı.Seminer programına katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, "Evlilikte doğru kararı alıp doğru bir şekilde yolculuğa başlamak gerekiyor ve bu yolculuk mukaddes bir yolculuk" dedi. Seminer sonunda düzenlenen törenle katılımcılara sertifikaları; Bakan Fatma Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müşaviri Ahmet Zahteroğulları ve Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürü Ömer Bozoğlu tarafından verildi.Sosyolog Ümran COŞKUN da sertifikasını Sayın Bakanımız Fatma ŞAHİN'den aldı.
Evlilik Öncesi Eğitim Programlarımız başlıyor. Program İl Jandarma Komutanlığı'nda askerlik görevini yerine getiren askerlere verildi. Aile içi iletişim, aile hukuku ve aile sağlığı konularının anlatılacağı eğitimleri Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Dr. Şenay ABDURRAHMAN ve Av. Dilem AKSOY gerçekleştirildi.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla müdürlüğümüzce organize edilen etkinliklerden en duygulusu Toprakkale T tipi Cezaevinde gerçekleştirildi. Cezaevinde kalan tutuklu kadınlara müzik eğlence programı düzenlendi. Programda Aile Danışma Merkezi Müdürü mehmet KARABURÇ ve Cezaevi Müdürü Aydın AYDIN birer konuşma yaptılar.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde Fıstıkçılar Çarşısındaki fıstık mağazalarında çalışan kadınlara ziyaret gerçekleştirerek karanfil dağıttı. Bu önemli günde kendilerinin de unutulmadığını gören kadınlardan bazıları duygulu anlar yaşadı.
 5 


Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret472400