• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazarmehmetkaraburc
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=5052444944
  • https://www.twitter.com/m_karaburc
  • https://www.instagram.com/mehmetkaraburcakademi


KARABURÇ OSMANİYE'DE TÜM ÖĞRETMENLERE AİLE İÇİ İLETİŞİM SEMİNERİ VERDİ.

Osmaniye Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce il merkezinde görev yapan tüm öğretmenlere “Aile İçi İletişim” eğitimi ile Gönül Elçileri Projesi’nin ikinci alt bileşeni olan “Kadınlar İkinci Bir Şansı Hak Ediyor” projesinin tanıtımı yapıldı.

Atatürk Ortaokulu salonunda Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet KARABURÇ tarafından gerçekleştirilen eğitim programına il merkezindeki tüm ilkokul, ortaokul ve liselerde görev yapan toplam 2538 öğretmen katıldı. Ailelerin yaşam standartlarını artırmak, aile yapısını ve değerlerini korumak, gelecek nesillere sağlıklı şekilde aile mefhumunun aktarılmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen  “Aile İçi İletişim” eğitimlerinde ailede sevgi, saygı, sadakat, sorumluluk ve sabır konularını içeren 5 S modeli örneklerle anlatıldı.

Aile İçi İletişim eğitimlerinin sonunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca, toplumda gönüllülük kavramına yönelik farkındalık geliştirmek, gönüllü çalışmaların yaygınlaşmasını sağlamak, toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak insan kaynağı ihtiyacını güçlendirmek için sürdürülen “Gönül Elçileri Projesi”nin ikinci alt bileşeni olan “Kadınlar İkinci Bir Şansı Hak Ediyor” projesi hakkında öğretmenlere ayrıntılı bilgiler verilerek, öğretmenlerin birer gönül elçisi olmaları, eğitimi yarım kalmış bir kadının elinden tutarak Mesleki Açık Öğretim Liseleri’ne kayıt yapmalarına katkıda bulunmaları istendi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca “eğitim ailede başlar’ ilkesinden hareketle hazırlanan “Aile Eğitim Programı” kapsamında, öğretmenlerimizin toplumumuzu yönlendiren en etkili grup olduklarından dolayı bilgi çağının gereklerine uygun olarak ailelerin yaşam kalitesini arttırmaları amacıyla böyle bir eğitim programı düzenlenmiş bulunulmakta ve bu eğitim programıyla hem öğretmenlerimizin kendi aile hayatları için hem de tazeledikleri bilgileri, kendi öğrenci velilerinde uygulamaları açısından son derece önemli olduğu belirtildi.

Ayrıca “Aile Eğitim Programı”nın genel amacının; ülkemizde sağlıklı, mutlu, ve müreffeh ailelerin oluşması için ailelerin eğitim, hukuk, iktisat, medya ve sağlık alanlarındaki eğitimleri kapsamaktadır. Bu eğitimlerin il genelinde yaygınlaşması için gerekli çalışmalar sürdürülmekte olduğu. Bu kapsamda eğitim düzenlemek ya da almak isteyen tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla sivil toplum kuruluşlarımıza hizmet vermeye hazır olunduğu, 2014 yılında tüm kamu çalışanlarına bu eğitimin verilmesinin amaçlandığı ifade edildi.

  
536 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret458177