• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazarmehmetkaraburc
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=5052444944
  • https://www.twitter.com/m_karaburc
  • https://www.instagram.com/mehmetkaraburcakademi

Anasayfa

21 GÜNLÜK ÜCRETSİZ HIZLI ALGILAMA KURSU İÇİN TIKLAYINIZ.


Yazar Mehmet Karaburç Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce uygulanan "Yazarından Öğreniyorum" adlı projeyi yürütmek üzere 01-30 Kasım 2021 tarihleri arasında Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde olacak. İMBK İlkokulu, Orhan Gök Anadolu Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi, Kadirli Ortaokulu, 100 Yıl Ortaokulu, 100 Yıl İlkokulu, Ergenekon Mehmetçik İlkokulu, Atatürk İlkokulu/Ortaokulu öğrencilerine yönelik uygulanan proje uygulaması ile öğrencilerin okuma hızlarında en az iki kat artış hedeflenmektedir.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ'un yazımına 2014 yılında başladığı "Konuşma Becerisi" adlı kitap serisi tamamlandı. 27 kitaptan oluşan serinin yazımı 6 yıl sürdü. "Konuşma Becerisi: Diksiyon" kitabında güzel konuşmanın kuralları anlatılırken "Konuşma Becerisi:Kekemelik" adlı kitapta kekemelik sorunu yaşayan bireylerin kendi kendilerine çözü sağlayacakları uygulamalar yer almaktadır. Konuşma Becerisi serisinde, tüm harflerin çıkış yollarının anlatıldığı 23 tane de kitapçık var. Seri içinde ayrıca "Dil Şekerlemeleri" adlı hem çocuklar için hem de yetişkinler için tekerlemelerin yer akdığı iki de kitap yer alıyor.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ'un "Mutlu Aile Sözlüğü" adlı kişisel gelişim kitabı "Happy Family Dictionary" adıyla İngilizceye çevrildi. Mehmet KARABURÇ'un son yıllarda boşanmaların artmasıyla aile kurumunun güçlendirilmesine destek amacıyla kaleme aldığı "Mutlu Aile Sözlüğü" adlı kitabının Türkçe baskısı yoğun ilgi görmesi üzerine İngilizceye çevrilen bu kitapla beraber Mehmet KARABURÇ'un yabancı dile çevrilen eser sayısı dört oldu. Mehmet KARABURÇ'un daha önce "Bugün kendin için Ne Yaptın?" adlı eseri de İngilizce, Almanca ve Arapçaya çevrilmişti.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, ülkemizin de içinde özel duruma bir yazar olarak katkıda bulunmak için, okulların kapalı olduğu dönemde çocuklarımızın hem kitap okumaları, hem de koronavirüs konusunda bilinçlenmeleri için "KUŞLAR KORONAVİRÜS OLMAZ" adlı bir hikaye kitabı yazdı. "KUŞLAR KORONAVİRÜS OLMAZ" adlı hikaye kitabı Google Play'de, Google Store'de ve Google Kitaplar'dan ücretsiz olarak okunabilir.
Eğitici-Yazar Mehmet KARABURÇ, 28-29 Mart 2020 tarihleri arasında Bursa'da olacak. "Yazarından Öğreniyorum" projesi kapsamında 100 kişiye "Hızlı Algılama ve Test Çözme" eğitimi vererek kitap imza günlerine katılacak. Yazar Mehmet KARABURÇ'un Bursa ilindeki eğitimlerle ilgili ayrıntılı bilgi almak için 0505 244 49 44 nolu telefondan ayrıntılı bilgi alınabilir.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, 21-22 Mart tarihleri arasında "Yazarından Öğreniyorum" projesi kapsamında Malatya il merkezinde olacak. 50 öğrenciye "Hızlı Algılama ve Test Çözme Eğitimi" verecek olan Mehmet KARABURÇ, eğitim saatleri dışında okuyucuları ile bir araya gelerek kitap imza günlerine katılacak. Yazar Mehmet KARABURÇ'un Malatya programı ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için 0505 244 49 44 nolu telefon aranabilir.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, "Türkiye Hızlı Okuyor" projesi kapsamında Sakarya il merkezinde bir grup okuyucusu ile bir araya geldi. Yaklaşık yüz ortaokul öğrencisinin katıldığı programda Mehmet KARABURÇ, hızlı algılama ve odaklanma üzerine okuyucuları söyleşi gerçekleştirerek kitaplarını imzaladı.
Eğitimci Yazar Mehmet KARABURÇ, Yalova Esenköy Hizmetiçi Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde düzenlenen Türkçe'nin İkinci Dil Olarak Öğretilmetimesine Yönelik Eğitici Eğitimi almak ve okuyucuları ile buluşmak üzere Yalova'ya geldi. Yalova'ya üçüncü olarak geldiğini söyleyen Mehmet KARABURÇ, buranın doğasına hayran olduğunu söyledi. Bir özel okulun sponsorluğunda Yalova'daki okuyucuları buluşan Mehmet KARABURÇ, bir haftalık programı dolayısıyla yazımı devam eden "Canım Ders Çalışmak İstemiyor" adlı kitabının yazımına ağırlık verdiğini ve bitirdiğini söyledi.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Nizip'teki okuyucularıyla buluşmak üzere "Yazarından Öğreniyorum" projesi kapsamında Nizip ilçesindeki programına başladı. 25 Şubat-25 Mayıs 2020 tarihleri arasında üç ay sürecek proje boyunca Mehmet KARABURÇ, Nizip'teki ilkokul ve ortaokullarda seminer vererek kitap imza günlerine katılacak. İlk hafta Maruf Marufoğlu Ortaokulu ile İşmont Halil-Meziyet Bildirici ilkokulu ve ortaokulu öğrencileriyle bir araya gelen Mehmet KARABURÇ, 25 Mayıs' a kadar her pazartesi ve salı günleri Nizip ilçesine gelerek programlara katılacak.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, seminerler ve kitap imza günlerine katılmak üzere Samandağ ilçesine geldi. Dr. Alaeddin Çiğli, Samandağ Atatürk Ortaokulu, Zübeyde Hanım Ortaokulu, Cumhuriyet ortaokulu, Mühendis Suphi Güzey ilkokulu, İsmail Mehmet Selim Kara Ortaokulu'nda başlayan seminer kitap imza günlerine çok sayıda öğrenci katıldı. Yoğun ilgi ile karşılaşan Mehmet KARABURÇ, Samandağ programının kasım ayı sonuna kadar devam edeceğini açıkladı.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, çocuklarda ve yetişkinlerde dikkat eksikliği ortaya çıkan online test merkezi MOXO Türkiye'nin temsilciliğini aldı. Mehmet KARABURÇ, bu temsilcilikle çalışmalarını sürdürdüğü dikkat eksikliği ve odaklanma konularında bundan böyle danışanlarına daha güçlü bir hizmet vermeye başlayacaktır. Çocuk ya da yetişkinlerdeki dikkat eksikliği tesbiti için 0545 598 74 74 nolu telefondan randevu alınabilir.
Yazar Mehmet KARABURÇ, TRT stüdyolarında 33 yıl aradan sonra TRT spikeri Gülden ÖZEL ile bir araya geldi. 1987 yılında "NAÇAR" adlı kitabıyla Türkiye'de küçük şairler furyasını başlatan ve o dönemde TRT canlı yayınında Gide Gide GAP programında Gülden ÖZEL'e konuk olan Mehmet KARABURÇ, Diksiyon ve Hitabet eğitiminde Gülden ÖZEL'le bir araya gelme fırsatı buldu.
Yazar Mehmet KARABURÇ, "Karaman Hızlı Okuyor" projesi kapsamında Karaman'a gitti. Çeşitli okullarda düzenlenen seminer ve kitap imza günlerine katılan Mehmet KARABURÇ'a yoğun ilgi gösterildi.
Yazar Mehmet KARABURÇ, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'la "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları"nda selfie çekti. Mehmet KARABURÇ, bu zamana kadar birçok bakanla bir araya geldiğini ama Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan ayrı enerji aldığını, farklı bir samimiyet bulduğunu söyledi.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ'a Türkiye Ünlüleri Ansiklopedisi ve Türkiye Edebiyatçılar ve Kültür Adamları Ansiklopedisi'nin 12. cildinde yer verildi. Yazar Mehmet KARABURÇ'un hayatının ve eserleri anlatılarak görsellerine yer verildi. Yazar Mehmet KARABURÇ Türkiye Ünlüleri Ansiklopedisi ve Türkiye Edebiyatçılar ve Kültür Adamları Ansiklopedisi'nin Ansiklopedisti İhsan Işık Bey'e teşekkür etti.
Yazar Mehmet KARABURÇ, yoğun Antakya seminer, söyleşi ve kitap imza günü programları tamamladı. 50 farklı okulda seminer ve kitap imza düzenleyen Mehmet KARABURÇ, Antakyalılara yoğun ilgilerinden dolayı teşekkür ederek hiç yorulmadığını zevkle çalıştığını söyledi. Hatay'ın yöresel ürünlerine bayıldığını ifade eden Mehmet KARABURÇ, önümüzdeki yıllarda Antakyalı okuyucuları ile bir araya gelmek için sabırsızlandığını belirtti. Mehmet KARABURÇ, Antakya TOBB İlkokulu Müdürlüğü'ne mükemmel organzielerinden dolayı da ayrıca teşekkür etti.
Yazar Mehmet KARABURÇ, "Arsuz Hızlı okuyor" Projesi kapsamında Arsuz ilçesine gitti. 2-8 Mayıs 2019 tarihleri arasında Arsuz ilçesinde bulunan Mehmet KARABURÇ çok sayıda okulda seminer vererek kitaplarını imzaladı.
Yazar Mehmet KARABURÇ, çeşitli okullarda düzenlenen seminer ve kitap imza günlerine katılmak üzere 10-18 Mayıs 2019 tarihleri arasında Hassa ilçesine gitti. Hassa Merkez, Akbez ve Aktepe kasabalarında çeşitli okullara konuk olan Mehmet KARABURÇ yoğun ilgi gördü.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, 18-20 Mart 2019 tarihleri arasında Anamur ilçesinde okuyucuları ile buluştu. 15 Temmuz Milli İrade İlkokulu'nda başlayan kitap imza programlarına Mehmet KARABURÇ, daha sonra Vakıfbank Atatürk Ortaokulu,Kıbrıs İlkokulu ve Akdeniz İlkokulu programları ile devam etti. En çok ilgiyi Kıbrıs İlkokulu'nda gören Mehmet KARABURÇ, okul müdüresi Ayfer KOYUNCU'ya ve Sınıf Öğretmeni Derya BÜLBÜL'e çok teşekkür etti.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, 21-29 Mart 2019 tarihleri arasında çeşitli okullarda düzenlenecek seminer ve kitap imza günlerine katılmak üzere Karaman ve Beyşehir'de olacak.. Mehmet KARABURÇ, Karaman Piri Reis İlkokulu ve Bifa Ortaokulu'nda başlayacak kitap imza programlarına il merkezindeki çeşitli okullarda devam edecek. Karaman'da hızlı okuma seminerleri de verecek olan Mehmet KARABURÇ, 27-29 Mart tarihleri arasında da üç gün Beyşehir ilçesinde kalacak.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, "Siirt Hızlı Okuyor" projesi kapsamında 11-15 Mart 2019 tarihleri arasında Siirt il merkezinde çeşitli okullarda düzenlenen hızlı okuma seminerlerine katıldı. Sancaklar Ortaokulunda yoğun bir ilgi ile başlayan "Siirt Hızlı Okuyor" projesi Şehit Polis Hayrettin Şişman Ortaokulu, Fezvi Çakmak Ortaokulu, Alparslan Ortaokulu, 80. Yıl Ortaokulu ve 80. Yıl ilkokulunda devam etti. Karaburç, proje kapsamında mayıs ayı içerisinde tekrar Siirt ilinde okuyucuları ile buluşacağını açıkladı.
 1 


Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret472400