• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazarmehmetkaraburc
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=5052444944
  • https://www.twitter.com/m_karaburc
  • https://www.instagram.com/mehmetkaraburcakademi

Anasayfa

21 GÜNLÜK ÜCRETSİZ HIZLI ALGILAMA KURSU İÇİN TIKLAYINIZ.


Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Atatürk Ortaokulu öğrencilerine yönelik olarak "Dikkat Geliştirme Egzersizleri" adlı kitabının tanıtım ve imza gününe katıldı. Öğrencilerin ilgi gösterdiği imza gününde Yazar Mehmet KARABURÇ, kitaplarını imzaladı, çocuklarla dikkat dağınıklığı ve odaklanma konularında sohbet yaptı.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, bazı etkinliklere katılmak üzere Osmaniye'ye gelen Şair Bestami YAZGAN'la Aktif Gazeteciler Cemiyeti'nde bir araya geldi. Güneysu Dergisi'nin dünü ve bugünü üzerine hatıralar anlatıldığı sohbet programına Osmaniye'nin yetiştirdiği şair, yazar ve gazeteciler katıldı.
Osmaniye Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce il merkezinde görev yapan tüm öğretmenlere “Aile İçi İletişim” eğitimi ile Gönül Elçileri Projesi’nin ikinci alt bileşeni olan “Kadınlar İkinci Bir Şansı Hak Ediyor” projesinin tanıtımı yapıldı. Atatürk Ortaokulu salonunda Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet KARABURÇ tarafından gerçekleştirilen eğitim programına il merkezindeki tüm ilkokul, ortaokul ve liselerde görev yapan toplam 2538 öğretmen katıldı. Ailelerin yaşam standartlarını artırmak, aile yapısını ve değerlerini korumak, gelecek nesillere sağlıklı şekilde aile mefhumunun aktarılmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen “Aile İçi İletişim” eğitimlerinde ailede sevgi, saygı, sadakat, sorumluluk ve sabır konularını içeren 5 S modeli örneklerle anlatıldı.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Gaziantep ilinde gerçekleştirilen Gaziantep Okul Aile Birliği Derneği'nce düzenlenen Okul Aile Birliği Derneği Çalıştayı programına katıldı. Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma ŞAHİN'in de katıldığı çalıştayda Mehmet KARABURÇ, her iki bakanla da görüşme imkanı buldu. Mehmet KARABURÇ, bakanlarla birlikte öğrencilerce geliştirilen robotları izledi.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Osmaniye Sosyal Hizmet Müdürlüğü ile Toprakkale Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nce ortaklaşa düzenlenen "Kadına Şiddetin Önlenmesi" konulu farkındalık semineri verdi. 6284 Sayılı yasaya göre kadına şiddetin türleri, kadınların hakları ve şiddetin korunma yollarının anlatıldığı seminere çok sayıda Toprakkaleli kadın katıldı.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ tarafından, Kamp dışında yaşayan Suriyeli çocukların topluma entegrasyonlarının sağlanmasının amacıyla 19 Şubat 2015 günü Yüksel Özden Çocuk Yuvası ve Kız Yetişitrme Yurdu Müdürlüğü Eğitim Salonu’nda Suriyeli 30 çocuğa “Sosyal Uyum Eğitimi” verildi.Osmaniye Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah NEŞELİ, Suriyeli çocuklarla bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek; “Suriyeli çocuklarımızın akranlarıyla uyum sağlayabilmeleri noktasında bir eğitim çalışması yapıyoruz. Daha önce ilkini Cevdetiye Konaklama Tesisi’nde gerçekleştirmiştik. Bu eğitimlerle Suriyeli Çocuklarımızın topluma entegrasyonu konusunda yardımcı oluyoruz. Şu ana kadar 98 Suriyeli Çocuğumuza eğitimler düzenledik. Önümüzdeki günlerde de eğitimlerimiz devam edecektir.” şeklinde konuştu.
Osmaniye Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nce Anneler Günü dolayısıyla düzenlenen "Annene Hediye Götür" adlı bisiklet turnuvası çocuklar tarafından yoğun ilgi gördü. 12-15 yaş aralığındaki çocuklar arasında yapılan bisiklet turnuvasında Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, kendi yaş gruplarında birinci olanlara ödüllerini verdi.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, toplumda sağlıklı ailelerin çoğalmasına katkı sağlamak amacıyla geliştirilen Aile Eğitim Programı kapsamında; Osmaniye Düziçi İlçesi Halk Eğitim Merkezi'nde görevli 150 usta öğreticiye "Aile İçi İletişim" semineri verdi. Osmaniye Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından organize edilen programda; “Aile Eğitimi ve İletişim” ve “Medya” konuları ele alndı.
Ailelerin yaşam kalitelerini arttırmak ve toplumda sağlıklı ailelerin çoğalmasına katkıda bulunmak amacıyla geliştirilen Aile Eğitim Programı çerçevesinde Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Hasanbeyli Ortaokulu Müdürlüğü Salonunda aile içi iletişim konusunda eğitim verdi. Eğitimde eşler arası iletişim, problem çözme teknikleri, erken yaşta evlilik konularında bilgiler verildi.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Osmaniye Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından cezaevlerinde denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak cezaları toplum içerisinde infaz edilen hükümlülere yönelik Aile İçi İletişim Eğitimi düzenledi. Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen eğitimde Mehmet KARABURÇ tarafından; “Aile İçi İletişim, Evlilikte Rol Dağılımı, Evlilikte Çatışma Sebepleri ve Çözüm yolları " konuları anlatıldı.
Osmaniye Aile ve Sosyal Politikalar İlMüdürlüğü'nce organize edilen Aile Eğitim Programı eğitici eğitimini başarıyla tamamlayan 30 eğitici belgelerini aldılar. Eğitici Eğitimi programına katılan Mehmet KARABURÇ,sertifikasını Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah NEŞELİ'den aldı.
Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından toplumda sağlıklı ailelerin çoğalmasına katkıda bulunmak ve ailelerin yaşam kalitesini arttırmak amacıyla geliştirilen Aile Eğitim Programı çerçevesinde Osmaniye'de fıstık fabrikası işçisi 300 kadın aile içi iletişim eğitimi verildi. Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ tarafından organize edilen eğitimde programında kadınlar, verilen eğitimden ve fıstığı ile ünlü Osmaniye'de fıstık fabrikalarında çalışan işçi kadınların unutulmamasına mutlu olduklarını söylediler.
Toplumda sağlıklı evliliklerin çoğalmasına katkıda bulunmak ve çiftlere evliliğe sağlıklı bir başlangıç yapma fırsatı vermek amacıyla Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen Evlilik Öncesi Eğitim Programı çerçevesinde Osmaniye’nin Bahçe İlçesi’nde 150 meslek yüksekokul öğrencisinin eğitim alması sağlandı. Osmaniye Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü koordinesinde Sosyal Hizmet Merkezi tarafından düzenlenen eğitim seminerinde Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, evlilikte 5S modelini anlattı. Öğrencilerin ilgi ve dikkatle dinlediği seminere Bahçe İlçe Milli Eğitim Müdürü Durmuş Sağlam ve Bahçe Meslek Yüksekokulu Müdürü Mehmet Cihangir de katıldı.
Osmaniye'de Ayşe Serap ŞAHİNER'in "Aile Olmak" konferanı büyük ilgi gördü. Konferanın açılış konuşmasını yapan Osmaniye Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet KARABURÇ, her ay Osmaniye'de geniş katılımlı konferanslar düzenleneceğini duyurdu. Osmaniye Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından organize edilen Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Aile Olmak" konferansta Ayşe Serap Şahiner, mutluluğun 40 altın kuralını anlattı.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, sosyal sorumnluluk projesi kapsamında engellilerle birlikte sinemaya gitti. Osmaniye Park 328 AVM'de yer alan sinemada Beren SAAT'in oynadığı görme ve işitme engelli bir kişinin yaşamını anlatan film, seyredenleri gözyaşlarına boğdu. Sinema gösterimine sponsor olan Park 328 Yönetimine teşekkür ederiz.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Aile Eğitim Programı ve Evlilik Öncesi Eğitim Programları kapsamında Vali Zübeyir Kemelek Toplum Merkezi Müdürlüğünde düzenlenen "Aile Mutluluğu" konulu eğitim programında eğitim verdi. Eğitime çok sayıda kadın katıldı.
Evlilik Öncesi eğitim seminerlerimiz sıcağa ve ramazana rağmen hız kesmiyor. Özellikle kamu kurumlarında çalışanlarının büyük ilgi gösterdiği eğitim seminerlerinin sonuncusu Osmaniye İl Özel İdaresi personeline yapıldı. 23 Temmuz günü İl Özel İdaresi toplantı Salonunda gerçekleştirilen eğitim, Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ verildi. Eğitim programı sonunda katılımcılara sertifikaları verildi.
Osmaniye Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü'nce organize edilen Evlilik Öncesi eğitim seminerlerimiz büyük bir hızla devam ediyor. Söz konusu seminerlerin sonuncusu 16 Temmuz günü Valilik Binası'ndaki Ahmet Cevdet Paşa Salonunda gerçekleştirildi.İl Çevre Müdürlüğü, SGK, İl Müftülüğü, İl Defterdarlığı ve İl Kültür Müdürlüğü personeli ve haziran ayı içerisinde evlenen çiftlere verilen eğitim büyük ilgi gördü. Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ tarafından verilen seminer sonunda katılımcılara sertifikalar verildi.
Vali Celalettin Cerrah, 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü nedeniyle kendisini ziyaret eden İl Çocuk Hakları Komitesini makamında kabul etti. 8 çocuktan oluşan İl Çocuk Hakları Komitesi üyesi çocuklara, Osmaniye İl Çocuk Hakları Komitesi Koordinatörü Mehmet KARABURÇ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin, Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kasım Karataş eşlik etti.
Bireyleri evlilik hayatına hazırlayarak toplumda sağlıklı evliliklerin çoğalmasına katkıda bulunmak amacıyla Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen Evlilik Öncesi Eğitim Programı çerçevesinde Osmaniye’de 80 asker eğitim aldı. Osmaniye Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü koordinesinde Osmaniye Aile Danışma Merkezi tarafından organize edilen Evlilik Öncesi Eğitim semineri ile vatani görevini yapan gençlere eğitim verildi. Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ tarafından aile içi iletişim konusunda eğitim verildi. Askerlerin yanı sıra 25. Mühimmat Bölüğü’nde görevli rütbeli subayların da katıldığı eğitim sonunda katılımcılara eğitim belgesi verildi.
Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarda görev yapan bekar, nişanlı ya da evli kişilerden oluşan 30 kişiden oluşan gruba aile içi iletişim, aile hukuku ve aile sağlığı konularını kapsayan evlilik eğitimi verildi. Aile Danışma Merkezi Müdürü Mehmet KARABURÇ ve Sosyolog Ümran COŞKUN tarafından eğitim Yüksel özden çocuk Yuvası Salonu'nda gerçekleştirildi.
 4 


Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret472400