• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

EĞİTİMCİ-YAZAR MEHMET KARABURÇ'UN KİŞİSEL WEB SİTESİNE HOŞ GELDİNİZ.

Anasayfa TÜM KİTAPLARIMIZ GOOGLE PLAY'DA SATIN ALINABİLİR.

KİTAP SİPARİŞİ VERMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

15 Temmuz gecesi, Türk Ordusunu temsil etmeyen bazı hain grupların Türkiye Cumhuriyeti’nin seçilmiş demokratik yönetimini devirmeye yönelik darbe girişimi milletçe engellenmiştir. Bu hain kalkışmayı şiddetle kınıyor, bir eğitimci yazar olarak her zaman devletimizin arkasında olacağımı, demokrasimizin yılmaz bekçilerinden biri olmaya kararlılıkla devam edeceğimi dost düşman tüm dünyaya ilan ediyorum. Yüce Türk Milletinin engin sağduyusu, cesareti ve kararlılığı ile kıvanç duyuyor, kahraman emniyet görevlilerimize ve ülkemizin gözbebeği Türk Silahlı Kuvvetleri’nin şerefli mensuplarına gönül dolusu teşekkür ediyorum. Gün birlik olma ve ülkemizi çok daha güçlü, güvenli, huzurlu yarınlara hazırlamak için birlikte çalışma günüdür. Bu teşebbüsün arkasındaki karanlıkların ancak böyle aydınlığa kavuşacağı inancındayım. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, yüce milletimize başsağlığı diliyorum.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ 2015-2106 eğitim-öğretim yılı seminer çalışmalarının sonuncusunu Osmaniye Özel Ender Koleji öğrencilerine yaptı. Okulun konferans salonunda tüm okul öğrencilerine hitap eden Mehmet KARABURÇ, kitap okumayı beyin sporu olarak niteleyip öğrencilere bu sporla her gün uğraşmalarını istedi. Ayrıca programda Hızlı okuma teknikleri, okunanların akılda kalması gibi birçok konuda verilen bilgiler büyük bir ilgiyle dinlendi. Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ'un yaratıcı okuma atölye çalışmasından örnekler sunuldu. Daha sonra okul bahçesinde kurulan kitap standında KARABURÇ, kitaplarını imzaladı.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, 29 Haziran 2106 tarihinde Çukurova Kız İmam Hatip Lisesi öğretmenlerine yönelik olarak "Bugün Kendin İçin Ne Yaptın?" adlı söyleşi programına katıldı. Aile ve iş hayatında karşılaşılan sorunlar ve bunlarla başa çıkma yolları ile sevgi, saygı, sorumluluk, sadakat ve sabır kavramlarının bireysel gelişime olan etkileri üzerinde duruldu. Mehmet KARABURÇ'un öğretmenlere ailede mutluluk için sayfa birliği, sofra birliği ve seccade birliği önerileriyle büyük bir ilgiyle dinlendi. Mehmet KARABURÇ, söyleşi sonunda okul öğretmenlerinin yıl sonu seminer programları kapsamında söyleşi programını organize eden Çukurova İmam Hatip Lisesi Müdüresi Havva POLAT Hanım'a teşekkür etti.
Osmaniye Korkut Ata Üniveristesi tarafından 3-5 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlenen "Her Yönüyle Osmaniye" sempozyumuna katılan Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Osmaniye'de Aile Yapısı ve Osmaniye'de Öğrencilerin Şiddet Algısı adlı iki farklı bildiri sundu. "Osmaniye'de Sosyal Yapı" alanında yer alan Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, üniversiteli gençlerle sohbet etti.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, "Yazarlar Okullarda" Projesi kapsamında Figen Alkan İlkokulu öğrencilerine "İlkokullar İçin Hızlı Okuma kılavuzu" adlı kitabını dağıtarak imzaladı. Çocuklarla hızlı okuma, dikkat geliştirme ve motivasyon üzerine sohbet eden Mehmet KARABURÇ, çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Figen Algan İlkokulu'nda gerçekleştirilen programın sponsorluğunu üstlenen Buluş Yemekçilik sahibi Yüksel ORMAN'a teşekkür ederiz.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Yazarlar Okullarda projesi kapsamında okullardaki kitap tanıtımları ve"Hızlı Okuma ve Algılama" eğitimleri hız kesmeden ediyor. 20-21 Mayıs 2016 tarihleri arasında Cebelibereket Ortaokulu öğrencilerine seminer veren Karaburç, aynı günde 12 farklı gruba eğitim vererek kendi rekorunu kırdı. Seminer sonunda öğrencilere kitap dağıtan Mehmet KARABURÇ, kitap dağıtan öğrencinin kitapları elinden düşürmesi üzerine öğrenciler kitap alabilmek için adeta kitap savaşına girdiler.
 8  ...

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam78
Toplam Ziyaret454427