• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazarmehmetkaraburc
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=5052444944
  • https://www.twitter.com/m_karaburc
  • https://www.instagram.com/mehmetkaraburcakademi

AnasayfaEğitimcYazar Mehmet KARABURÇ, Osmaniye Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Yüksel Özden Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu Müdürlüğünde kalan çocuklara kitaplarını hediye ederek imzaladı.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Kadirli ilçesindeki 10 okulda kitaplarını imzaladı. Üç haftada yaklaşık on bin kitap imzalayan Mehmet KARABURÇ yoğun ilgiyle karşılandı. Cevdetpaşa Ortaokulu, Cumhuriyet İlkokulu, Ortaokulu, 7 Mart İlkokulu, İMKB İlkokulu, İMKB Ortaokulu, Aydınoğlu Tufanbey Ortaokulu, Rasim Ünal İlkokulu, Cengiz Topel Ortaokulu, Ali Mümtaz Sayman İlkokulu ve Ali Mümtaz Sayman Ortaokulu'nda kitaplarını imzalayan Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, tüm Kadirlilere, meslektaşlarına ve öğrencilere teşekkür etti.
Mehmet KARABURÇ, Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce düzenlenen "Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri" Hizmet içi eğitim programında eğitim görevlisi olarak görevlendirildi. Osmaniye Cebelibereket Ortaokulu Salonu'nda gerçekleşen eğitim programına Osmaniye il merkezinde görev yapan öğretmen ve idareciler katılıyor. Müracaatların MEBBİS üzerinden alındığı eğitim programı 13 şubat-06 Mart 2107 tarihleri arasında 32 saat olarak gerçekleştirilecek..
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Osmaniye Cebelibereket Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen "YGS ve LYS'nin Pin Kodu" adlı semineri verdi. 15 Şubat 2017 günü Cebelibereket Anadolu Lisesi Salonu'nda gerçekleşen seminere çok sayıda öğrenci katıldı. Mehmet KARABURÇ, öğrencilere başarı kelebeğin sağ ve sol kanatlarını ve bunları güçlendirme yollarını anlattı.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ'un 1987 yılında henüz 14 yaşındayken yayımladığı ve Türkiye'de küçük şairler furyasını başlattığı NAÇAR adlı kitabını EBCED Kitaptan, 2003 yayımlanan ve Osmaniye'nin Aşıklık Geleneği'ni konu alan araştırma kitabı "OSMANİYE'DE AŞIKLIK GELENEĞİ" adlı kitabı NADİR Kitaptan alınabilir. İlgilenenlere duyurulur.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ'un "Yaratıcı ve Hızlı Okuma" seminerleri devam ediyor. Kasım ayı sonunda Dede Korkut Ortaokulu öğrencilerine hitap eden Mehmet KARABURÇ yoğun bir ilgiyle karşılandı. Seminerin sonunda Mehmet KARABURÇ, öğrencilerle ve velilerle sohber ederek kitaplarını imzaladı.
15 Temmuz gecesi, Türk Ordusunu temsil etmeyen bazı hain grupların Türkiye Cumhuriyeti’nin seçilmiş demokratik yönetimini devirmeye yönelik darbe girişimi milletçe engellenmiştir. Bu hain kalkışmayı şiddetle kınıyor, bir eğitimci yazar olarak her zaman devletimizin arkasında olacağımı, demokrasimizin yılmaz bekçilerinden biri olmaya kararlılıkla devam edeceğimi dost düşman tüm dünyaya ilan ediyorum. Yüce Türk Milletinin engin sağduyusu, cesareti ve kararlılığı ile kıvanç duyuyor, kahraman emniyet görevlilerimize ve ülkemizin gözbebeği Türk Silahlı Kuvvetleri’nin şerefli mensuplarına gönül dolusu teşekkür ediyorum. Gün birlik olma ve ülkemizi çok daha güçlü, güvenli, huzurlu yarınlara hazırlamak için birlikte çalışma günüdür. Bu teşebbüsün arkasındaki karanlıkların ancak böyle aydınlığa kavuşacağı inancındayım. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, yüce milletimize başsağlığı diliyorum.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ 2015-2106 eğitim-öğretim yılı seminer çalışmalarının sonuncusunu Osmaniye Özel Ender Koleji öğrencilerine yaptı. Okulun konferans salonunda tüm okul öğrencilerine hitap eden Mehmet KARABURÇ, kitap okumayı beyin sporu olarak niteleyip öğrencilere bu sporla her gün uğraşmalarını istedi. Ayrıca programda Hızlı okuma teknikleri, okunanların akılda kalması gibi birçok konuda verilen bilgiler büyük bir ilgiyle dinlendi. Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ'un yaratıcı okuma atölye çalışmasından örnekler sunuldu. Daha sonra okul bahçesinde kurulan kitap standında KARABURÇ, kitaplarını imzaladı.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, 29 Haziran 2106 tarihinde Çukurova Kız İmam Hatip Lisesi öğretmenlerine yönelik olarak "Bugün Kendin İçin Ne Yaptın?" adlı söyleşi programına katıldı. Aile ve iş hayatında karşılaşılan sorunlar ve bunlarla başa çıkma yolları ile sevgi, saygı, sorumluluk, sadakat ve sabır kavramlarının bireysel gelişime olan etkileri üzerinde duruldu. Mehmet KARABURÇ'un öğretmenlere ailede mutluluk için sayfa birliği, sofra birliği ve seccade birliği önerileriyle büyük bir ilgiyle dinlendi. Mehmet KARABURÇ, söyleşi sonunda okul öğretmenlerinin yıl sonu seminer programları kapsamında söyleşi programını organize eden Çukurova İmam Hatip Lisesi Müdüresi Havva POLAT Hanım'a teşekkür etti.
Osmaniye Korkut Ata Üniveristesi tarafından 3-5 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlenen "Her Yönüyle Osmaniye" sempozyumuna katılan Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Osmaniye'de Aile Yapısı ve Osmaniye'de Öğrencilerin Şiddet Algısı adlı iki farklı bildiri sundu. "Osmaniye'de Sosyal Yapı" alanında yer alan Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, üniversiteli gençlerle sohbet etti.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, "Yazarlar Okullarda" Projesi kapsamında Figen Alkan İlkokulu öğrencilerine "İlkokullar İçin Hızlı Okuma kılavuzu" adlı kitabını dağıtarak imzaladı. Çocuklarla hızlı okuma, dikkat geliştirme ve motivasyon üzerine sohbet eden Mehmet KARABURÇ, çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Figen Algan İlkokulu'nda gerçekleştirilen programın sponsorluğunu üstlenen Buluş Yemekçilik sahibi Yüksel ORMAN'a teşekkür ederiz.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Yazarlar Okullarda projesi kapsamında okullardaki kitap tanıtımları ve"Hızlı Okuma ve Algılama" eğitimleri hız kesmeden ediyor. 20-21 Mayıs 2016 tarihleri arasında Cebelibereket Ortaokulu öğrencilerine seminer veren Karaburç, aynı günde 12 farklı gruba eğitim vererek kendi rekorunu kırdı. Seminer sonunda öğrencilere kitap dağıtan Mehmet KARABURÇ, kitap dağıtan öğrencinin kitapları elinden düşürmesi üzerine öğrenciler kitap alabilmek için adeta kitap savaşına girdiler.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Şehit Yasemin Tekin İlkokulu'nda "Hızlı Okuma ve Algılama" semineri verdi. öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği seminer sonrası çocuklar imza attırmak için uzun kuyruklar oluşturdu.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, "Hızlı Okuma ve Algılama" konulu seminerlerine devam ediyor. 13 Nisan 2016 tarihinde Osmaniye Merkez Mithatpaşa ilkokulu öğrencilerine seminer veren Mehmet KARABURÇ, yoğun ilgi gördü. Çocuklarda kitap okuma alışkanlığının nasıl ve neden kazanılması gerektiği konularını anlatan Mehmet KARABURÇ, daha sonra kitaplarını imzaladı.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Osmaniye İl Çocuk Hakları Koordinatörü sıfatıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca düzenlenen proje hazırlama eğitimine katıldı. Antalya Manavgat Alva Donna Otelde gerçekleştirilen eğitim programında ayrıca İl Çocuk Hakları Komitelerinin çalışmalarıyla ilgili iller arasında bilgi alış verişinde bulunuldu.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, 01 Nisan 2106 tarihinde Osmaniye Çukurova Kız İmam Hatip Lisesi öğrencilerine "Bugün Kendin İçin Ne Yaptın?" adlı kişisel semineri verdi. Çok sayıda öğrencinin ve öğretmenin katıldığı seminer, katılımcıların isteği üzerine uzatılarak iki saat sürdü. Yazar Mehmet KARABURÇ, okul yönetimine ilgilerinden dolayı teşekkür etti.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Osmaniye TOBB Fen Lisesi ve TOSÇELİK Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerine yönelik olarak "Hızlı Okuma ve Algılama" konulu seminer verdi. Her iki okulunda çok amaçlı salonlarında gerçekleştirilen seminerlere çok saayıda öğrenci ve öğretmenler katıldı. Seminerin sonunda Yazar Mehmet KARABURÇ, kitaplarını imzaladı.
Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nün "Evim Okula Yakın" Projesi kapsamında Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Osmaniye Merkez Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci velilerine yönelik olarak "Aile Mutluluğunda İletişimin Önemi" konulu seminer verdi. Seminere çok sayıda öğrenci velisi katıldı.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Atatürk Ortaokulu öğrencilerine yönelik olarak "Dikkat Geliştirme Egzersizleri" adlı kitabının tanıtım ve imza gününe katıldı. Öğrencilerin ilgi gösterdiği imza gününde Yazar Mehmet KARABURÇ, kitaplarını imzaladı, çocuklarla dikkat dağınıklığı ve odaklanma konularında sohbet yaptı.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, bazı etkinliklere katılmak üzere Osmaniye'ye gelen Şair Bestami YAZGAN'la Aktif Gazeteciler Cemiyeti'nde bir araya geldi. Güneysu Dergisi'nin dünü ve bugünü üzerine hatıralar anlatıldığı sohbet programına Osmaniye'nin yetiştirdiği şair, yazar ve gazeteciler katıldı.
Osmaniye Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce il merkezinde görev yapan tüm öğretmenlere “Aile İçi İletişim” eğitimi ile Gönül Elçileri Projesi’nin ikinci alt bileşeni olan “Kadınlar İkinci Bir Şansı Hak Ediyor” projesinin tanıtımı yapıldı. Atatürk Ortaokulu salonunda Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet KARABURÇ tarafından gerçekleştirilen eğitim programına il merkezindeki tüm ilkokul, ortaokul ve liselerde görev yapan toplam 2538 öğretmen katıldı. Ailelerin yaşam standartlarını artırmak, aile yapısını ve değerlerini korumak, gelecek nesillere sağlıklı şekilde aile mefhumunun aktarılmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen “Aile İçi İletişim” eğitimlerinde ailede sevgi, saygı, sadakat, sorumluluk ve sabır konularını içeren 5 S modeli örneklerle anlatıldı.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Gaziantep ilinde gerçekleştirilen Gaziantep Okul Aile Birliği Derneği'nce düzenlenen Okul Aile Birliği Derneği Çalıştayı programına katıldı. Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma ŞAHİN'in de katıldığı çalıştayda Mehmet KARABURÇ, her iki bakanla da görüşme imkanı buldu. Mehmet KARABURÇ, bakanlarla birlikte öğrencilerce geliştirilen robotları izledi.
 3