• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yazarmehmetkaraburc
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=5052444944
  • https://www.twitter.com/m_karaburc
  • https://www.instagram.com/mehmetkaraburcakademi

Anasayfa

21 GÜNLÜK ÜCRETSİZ HIZLI ALGILAMA KURSU İÇİN TIKLAYINIZ.


Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün mahalli hizmet içi eğitim programları kapsamında Mehmet KARABURÇ, Osmaniye Cebelibereket Ortaokulunda Anlayarak Hızlı Okuma Kursu verdi. Osmaniye'de İl Milli Eğitim bünyesinde görev yapan öğretmen ve idarecilerin katıldığı eğitim programı 10 Şubat - 3 Mart 2017 tarihleri arasında düzenlendi.
Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün mahalli hizmet içi eğitim programları kapsamında Mehmet KARABURÇ, Kadirli ilçesinde Anlayarak Hızlı Okuma Kursu verdi. Kadirli Anadolu Lisesinde 17 Nisan - 5 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenen eğitim kursuna Milli Eğitimde görevli öğretmen ve idareciler katıldı.
Eğitimci-Yazar Meehmet KARABURÇ, Osmaniye il merkezinde bulunan birçok okulda düzenlenen kitap imza günlerinde kitaplarını imzaladı. Hızlı Okuma Kılavuzu, Tatil Dopingi ve Dikkat Geliştirme Egzersileri kitaplarını iMehmet KARABURÇ'a kitap imzalatmak için birbirleriyle mücadele ettiler. Saimbey Ortaokulu, Cebelibereket Ortaokulu, Mithatpaşa İlkokulu, Mahmut Ali Kırmıt İlkokulu, Karacaoğlan Ortaokulu, Dede Korkut Ortaokullarında düzenlenen programa çok sayıda öğrenci katıldı.
EğitimcYazar Mehmet KARABURÇ, Osmaniye Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Yüksel Özden Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu Müdürlüğünde kalan çocuklara kitaplarını hediye ederek imzaladı.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Kadirli ilçesindeki 10 okulda kitaplarını imzaladı. Üç haftada yaklaşık on bin kitap imzalayan Mehmet KARABURÇ yoğun ilgiyle karşılandı. Cevdetpaşa Ortaokulu, Cumhuriyet İlkokulu, Ortaokulu, 7 Mart İlkokulu, İMKB İlkokulu, İMKB Ortaokulu, Aydınoğlu Tufanbey Ortaokulu, Rasim Ünal İlkokulu, Cengiz Topel Ortaokulu, Ali Mümtaz Sayman İlkokulu ve Ali Mümtaz Sayman Ortaokulu'nda kitaplarını imzalayan Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, tüm Kadirlilere, meslektaşlarına ve öğrencilere teşekkür etti.
Mehmet KARABURÇ, Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce düzenlenen "Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri" Hizmet içi eğitim programında eğitim görevlisi olarak görevlendirildi. Osmaniye Cebelibereket Ortaokulu Salonu'nda gerçekleşen eğitim programına Osmaniye il merkezinde görev yapan öğretmen ve idareciler katılıyor. Müracaatların MEBBİS üzerinden alındığı eğitim programı 13 şubat-06 Mart 2107 tarihleri arasında 32 saat olarak gerçekleştirilecek..
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Osmaniye Cebelibereket Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen "YGS ve LYS'nin Pin Kodu" adlı semineri verdi. 15 Şubat 2017 günü Cebelibereket Anadolu Lisesi Salonu'nda gerçekleşen seminere çok sayıda öğrenci katıldı. Mehmet KARABURÇ, öğrencilere başarı kelebeğin sağ ve sol kanatlarını ve bunları güçlendirme yollarını anlattı.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ'un 1987 yılında henüz 14 yaşındayken yayımladığı ve Türkiye'de küçük şairler furyasını başlattığı NAÇAR adlı kitabını EBCED Kitaptan, 2003 yayımlanan ve Osmaniye'nin Aşıklık Geleneği'ni konu alan araştırma kitabı "OSMANİYE'DE AŞIKLIK GELENEĞİ" adlı kitabı NADİR Kitaptan alınabilir. İlgilenenlere duyurulur.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ'un "Yaratıcı ve Hızlı Okuma" seminerleri devam ediyor. Kasım ayı sonunda Dede Korkut Ortaokulu öğrencilerine hitap eden Mehmet KARABURÇ yoğun bir ilgiyle karşılandı. Seminerin sonunda Mehmet KARABURÇ, öğrencilerle ve velilerle sohber ederek kitaplarını imzaladı.
15 Temmuz gecesi, Türk Ordusunu temsil etmeyen bazı hain grupların Türkiye Cumhuriyeti’nin seçilmiş demokratik yönetimini devirmeye yönelik darbe girişimi milletçe engellenmiştir. Bu hain kalkışmayı şiddetle kınıyor, bir eğitimci yazar olarak her zaman devletimizin arkasında olacağımı, demokrasimizin yılmaz bekçilerinden biri olmaya kararlılıkla devam edeceğimi dost düşman tüm dünyaya ilan ediyorum. Yüce Türk Milletinin engin sağduyusu, cesareti ve kararlılığı ile kıvanç duyuyor, kahraman emniyet görevlilerimize ve ülkemizin gözbebeği Türk Silahlı Kuvvetleri’nin şerefli mensuplarına gönül dolusu teşekkür ediyorum. Gün birlik olma ve ülkemizi çok daha güçlü, güvenli, huzurlu yarınlara hazırlamak için birlikte çalışma günüdür. Bu teşebbüsün arkasındaki karanlıkların ancak böyle aydınlığa kavuşacağı inancındayım. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, yüce milletimize başsağlığı diliyorum.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ 2015-2106 eğitim-öğretim yılı seminer çalışmalarının sonuncusunu Osmaniye Özel Ender Koleji öğrencilerine yaptı. Okulun konferans salonunda tüm okul öğrencilerine hitap eden Mehmet KARABURÇ, kitap okumayı beyin sporu olarak niteleyip öğrencilere bu sporla her gün uğraşmalarını istedi. Ayrıca programda Hızlı okuma teknikleri, okunanların akılda kalması gibi birçok konuda verilen bilgiler büyük bir ilgiyle dinlendi. Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ'un yaratıcı okuma atölye çalışmasından örnekler sunuldu. Daha sonra okul bahçesinde kurulan kitap standında KARABURÇ, kitaplarını imzaladı.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, 29 Haziran 2106 tarihinde Çukurova Kız İmam Hatip Lisesi öğretmenlerine yönelik olarak "Bugün Kendin İçin Ne Yaptın?" adlı söyleşi programına katıldı. Aile ve iş hayatında karşılaşılan sorunlar ve bunlarla başa çıkma yolları ile sevgi, saygı, sorumluluk, sadakat ve sabır kavramlarının bireysel gelişime olan etkileri üzerinde duruldu. Mehmet KARABURÇ'un öğretmenlere ailede mutluluk için sayfa birliği, sofra birliği ve seccade birliği önerileriyle büyük bir ilgiyle dinlendi. Mehmet KARABURÇ, söyleşi sonunda okul öğretmenlerinin yıl sonu seminer programları kapsamında söyleşi programını organize eden Çukurova İmam Hatip Lisesi Müdüresi Havva POLAT Hanım'a teşekkür etti.
Osmaniye Korkut Ata Üniveristesi tarafından 3-5 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlenen "Her Yönüyle Osmaniye" sempozyumuna katılan Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Osmaniye'de Aile Yapısı ve Osmaniye'de Öğrencilerin Şiddet Algısı adlı iki farklı bildiri sundu. "Osmaniye'de Sosyal Yapı" alanında yer alan Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, üniversiteli gençlerle sohbet etti.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, "Yazarlar Okullarda" Projesi kapsamında Figen Alkan İlkokulu öğrencilerine "İlkokullar İçin Hızlı Okuma kılavuzu" adlı kitabını dağıtarak imzaladı. Çocuklarla hızlı okuma, dikkat geliştirme ve motivasyon üzerine sohbet eden Mehmet KARABURÇ, çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Figen Algan İlkokulu'nda gerçekleştirilen programın sponsorluğunu üstlenen Buluş Yemekçilik sahibi Yüksel ORMAN'a teşekkür ederiz.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Yazarlar Okullarda projesi kapsamında okullardaki kitap tanıtımları ve"Hızlı Okuma ve Algılama" eğitimleri hız kesmeden ediyor. 20-21 Mayıs 2016 tarihleri arasında Cebelibereket Ortaokulu öğrencilerine seminer veren Karaburç, aynı günde 12 farklı gruba eğitim vererek kendi rekorunu kırdı. Seminer sonunda öğrencilere kitap dağıtan Mehmet KARABURÇ, kitap dağıtan öğrencinin kitapları elinden düşürmesi üzerine öğrenciler kitap alabilmek için adeta kitap savaşına girdiler.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Şehit Yasemin Tekin İlkokulu'nda "Hızlı Okuma ve Algılama" semineri verdi. öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği seminer sonrası çocuklar imza attırmak için uzun kuyruklar oluşturdu.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, "Hızlı Okuma ve Algılama" konulu seminerlerine devam ediyor. 13 Nisan 2016 tarihinde Osmaniye Merkez Mithatpaşa ilkokulu öğrencilerine seminer veren Mehmet KARABURÇ, yoğun ilgi gördü. Çocuklarda kitap okuma alışkanlığının nasıl ve neden kazanılması gerektiği konularını anlatan Mehmet KARABURÇ, daha sonra kitaplarını imzaladı.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Osmaniye İl Çocuk Hakları Koordinatörü sıfatıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca düzenlenen proje hazırlama eğitimine katıldı. Antalya Manavgat Alva Donna Otelde gerçekleştirilen eğitim programında ayrıca İl Çocuk Hakları Komitelerinin çalışmalarıyla ilgili iller arasında bilgi alış verişinde bulunuldu.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, 01 Nisan 2106 tarihinde Osmaniye Çukurova Kız İmam Hatip Lisesi öğrencilerine "Bugün Kendin İçin Ne Yaptın?" adlı kişisel semineri verdi. Çok sayıda öğrencinin ve öğretmenin katıldığı seminer, katılımcıların isteği üzerine uzatılarak iki saat sürdü. Yazar Mehmet KARABURÇ, okul yönetimine ilgilerinden dolayı teşekkür etti.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Osmaniye TOBB Fen Lisesi ve TOSÇELİK Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerine yönelik olarak "Hızlı Okuma ve Algılama" konulu seminer verdi. Her iki okulunda çok amaçlı salonlarında gerçekleştirilen seminerlere çok saayıda öğrenci ve öğretmenler katıldı. Seminerin sonunda Yazar Mehmet KARABURÇ, kitaplarını imzaladı.
Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nün "Evim Okula Yakın" Projesi kapsamında Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Osmaniye Merkez Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci velilerine yönelik olarak "Aile Mutluluğunda İletişimin Önemi" konulu seminer verdi. Seminere çok sayıda öğrenci velisi katıldı.
 3 


Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret472400