• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

EĞİTİMCİ-YAZAR MEHMET KARABURÇ'UN KİŞİSEL WEB SİTESİNE HOŞ GELDİNİZ.

Anasayfa TÜM KİTAPLARIMIZ GOOGLE PLAY'DA SATIN ALINABİLİR.

KİTAP SİPARİŞİ VERMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Atatürk Ortaokulu öğrencilerine yönelik olarak "Dikkat Geliştirme Egzersizleri" adlı kitabının tanıtım ve imza gününe katıldı. Öğrencilerin ilgi gösterdiği imza gününde Yazar Mehmet KARABURÇ, kitaplarını imzaladı, çocuklarla dikkat dağınıklığı ve odaklanma konularında sohbet yaptı.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, bazı etkinliklere katılmak üzere Osmaniye'ye gelen Şair Bestami YAZGAN'la Aktif Gazeteciler Cemiyeti'nde bir araya geldi. Güneysu Dergisi'nin dünü ve bugünü üzerine hatıralar anlatıldığı sohbet programına Osmaniye'nin yetiştirdiği şair, yazar ve gazeteciler katıldı.
Osmaniye Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce il merkezinde görev yapan tüm öğretmenlere “Aile İçi İletişim” eğitimi ile Gönül Elçileri Projesi’nin ikinci alt bileşeni olan “Kadınlar İkinci Bir Şansı Hak Ediyor” projesinin tanıtımı yapıldı. Atatürk Ortaokulu salonunda Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet KARABURÇ tarafından gerçekleştirilen eğitim programına il merkezindeki tüm ilkokul, ortaokul ve liselerde görev yapan toplam 2538 öğretmen katıldı. Ailelerin yaşam standartlarını artırmak, aile yapısını ve değerlerini korumak, gelecek nesillere sağlıklı şekilde aile mefhumunun aktarılmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen “Aile İçi İletişim” eğitimlerinde ailede sevgi, saygı, sadakat, sorumluluk ve sabır konularını içeren 5 S modeli örneklerle anlatıldı.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Gaziantep ilinde gerçekleştirilen Gaziantep Okul Aile Birliği Derneği'nce düzenlenen Okul Aile Birliği Derneği Çalıştayı programına katıldı. Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma ŞAHİN'in de katıldığı çalıştayda Mehmet KARABURÇ, her iki bakanla da görüşme imkanı buldu. Mehmet KARABURÇ, bakanlarla birlikte öğrencilerce geliştirilen robotları izledi.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ, Osmaniye Sosyal Hizmet Müdürlüğü ile Toprakkale Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nce ortaklaşa düzenlenen "Kadına Şiddetin Önlenmesi" konulu farkındalık semineri verdi. 6284 Sayılı yasaya göre kadına şiddetin türleri, kadınların hakları ve şiddetin korunma yollarının anlatıldığı seminere çok sayıda Toprakkaleli kadın katıldı.
Eğitimci-Yazar Mehmet KARABURÇ tarafından, Kamp dışında yaşayan Suriyeli çocukların topluma entegrasyonlarının sağlanmasının amacıyla 19 Şubat 2015 günü Yüksel Özden Çocuk Yuvası ve Kız Yetişitrme Yurdu Müdürlüğü Eğitim Salonu’nda Suriyeli 30 çocuğa “Sosyal Uyum Eğitimi” verildi.Osmaniye Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah NEŞELİ, Suriyeli çocuklarla bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek; “Suriyeli çocuklarımızın akranlarıyla uyum sağlayabilmeleri noktasında bir eğitim çalışması yapıyoruz. Daha önce ilkini Cevdetiye Konaklama Tesisi’nde gerçekleştirmiştik. Bu eğitimlerle Suriyeli Çocuklarımızın topluma entegrasyonu konusunda yardımcı oluyoruz. Şu ana kadar 98 Suriyeli Çocuğumuza eğitimler düzenledik. Önümüzdeki günlerde de eğitimlerimiz devam edecektir.” şeklinde konuştu.
... 10 ...

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret454487